İPTAL, İADE, DEĞİŞİM VE GARANTİ KOŞULLARI

CAYMA HAKKININ KULLANIMI

“ALICI”, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 15 (On beş) gün içinde cayma hakkini kullanabilir. Cayma hakkinin kullanılması için ayni süre içinde ELA YAPISAL ÇÖZÜMLER SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. müşteri hizmetlerine e-posta veya iletişim bölümünde yer alan telefonlardan bildirimde bulunulması gerekir. Bu hakkın kullanılması halinde, teslim edilen mal/hizmete ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur.

İade edilecek ürün , iletişim bilgilerindeki Lojistik Merkezi veya fatura arkasındaki Lojiktik Merkezi’ne gönderilmelidir.

“ALICI”, iade formu ile birlikte adrese teslimat yapan kargo firması ile iade edebilir. Ayıplı veya kusurlu ürünlerin iadesinde kargo bedeli ELA YAPISAL ÇÖZÜMLER SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.’ye, ayıplı ve kusurlu olmayan ürünlerin kargo iade bedeli “ALICI”ya aittir. Ürün ve/veya fatura aslı gönderilmez ise, “ALICI”ya bedel ve diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.

ELA YAPISAL ÇÖZÜMLER SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. cayma hakkının kullanımı için gerekli şartlar yerine getirilmiş ise, ürün ve fatura aslının kendisine ulaşmasını takip eden 3 gün içinde mal/hizmet bedelini, “ALICI”ya iade eder. Kredi kartına yapılan iadelerin, kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.

Ürün kusurlu olması durumunda iade koşulları, garanti koşulları bölümünde belirtilmiştir.

İade Adresi: Ela Yapı, Müskebi Mah. Bekiroğlu Cad. A Apt. No.1 A/1 Bodrum / Muğla'dır. Bu adresin dışındaki iade gönderimleri kabul edilmez.

CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek, hızla bozulma ve son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malları için cayma hakkı kullanılamaz.

Cayma hakkı kullanılacak ürünlerin kullanılmamış veya montajının yapılmamış olması gerekmektedir. Zarar veya hasar görmüş, çizik, montajı yapılmış veya kullanılmış ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Ürünün geri iade alınabilmesi için ambalajının bozulmamış olması, jelatin ve etiketinin yırtılmamış olması gerekir. Orjinal ambalajı bozulmuş, koli bandı ile bantlanmış, ürünler tarafımızdan kabul edilmeyecektir.

“ALICI”nın özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda, cayma hakkı kullanılamaz.

Garanti Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR